fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Damardan Vitamin Serum Uygulaması Nedir?

İntravenöz tedavi olarak da bilinen IV vitamin serum uygulaması, vücut tarafından anında emilmesi ve kullanılması için besinlerin ve hidrasyonun doğrudan kan dolaşımına verilmesi işlemidir.

IV vitamin serumları, besin maddelerini vücuda dağıtmanın en hızlı yoludur çünkü sindirim sistemini atlar ve doğrudan organlara gider, sonuçta %90-100’lük bir emilim oranı elde edilir (ağızdan mümkün olan yalnızca %20-50 ‘dir).

Toplumun üçte birinin kaygı, depresyon veya stres yaşadığı göz önüne alındığında, enerji düzeylerini yükseltmeye ve bağışıklık sistemini canlandırmaya yardımcı olan önleyici ve destekleyici IV vitamin terapilere artan bir ihtiyaç vardır.

Her ne kadar medya IV vitamin terapi uygulamalarını stresli şehir hayatı yaşayanlar, sporcular ve ünlüler arasında popüler, en yeni sağlık trendi olarak gösterse de, bu uygulama yüzyıllardır varlığını sürdürüyor.

IV Vitamin Serumları ile bağışıklığınızı güçlendirin! 

İncelemek için tıklayınız

IV Vitamin Serum Faydaları Nelerdir? 

İntravenöz (IV) vitamin serumlarının faydaları, vücudunuzun vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve amino asitler gibi önemli besin maddelerinin alımını etkili bir şekilde artırabilmeleridir. Bunu, maksimum emilim için sindirim sistemini atlayarak bu temel takviyeleri doğrudan kan dolaşımınıza girerek yapar. 

Vitamin serum faydaları, tedavi edilen hastalığa, kullanılan protokole, hastanın genel sağlığına ve kaç seans uygulama yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterecektir. Bilinen bazı faydaları şunlardır:

 • Daha güçlü bağışıklık (soğuk algınlığı veya gribi önler)
 • İyileştirilmiş ruh hali
 • Daha fazla enerji
 • Geliştirilmiş konsantrasyon ve zihinsel odaklanma
 • Artan sakinlik ve rahatlama
 • Dengeli kan şekeri
 • İyileştirilmiş uyku düzenleri
 • İyileştirilmiş jetlag
 • İyileştirilmiş akşamdan kalma
 • Migren ataklarının azalması
 • Artan doğurganlık
 • Yenilenmiş cilt
 • Yaşlanma belirtilerinin azalması

IV Vitamin Serumlar Kimler İçindir?

Başlangıçta intravenöz besinler hastanelerde susuz kalmış, besin eksikliği olan veya ağızdan ilaç alamayan hastalar için kullanılıyordu.

Günümüzde ise sağlıklı insanlar IV Vitamin Terapisi ile sağlıklarını ve enerji seviyelerini koruyabilir ve iyileştirebilirler.

Modern yaşamın stresi bağışıklık sisteminizi ve genel sağlığınızı azaltabilir: Vitamin serumları, ihtiyaç duyulan desteği vererek onu korumanızı sağlayabilir.

Stres tek başına soğuk algınlığı veya grip virüsüne yakalanmamıza neden olmasa da, bağışıklık sisteminin virüslere yanıt verme yeteneğini kesinlikle zayıflatır ve bizi enfeksiyon ve hastalıklara karşı daha savunmasız bırakır.

Dolayısıyla, bağışıklığınızı güçlendirmek, sarhoş bir gecenin ardından kaybettiğiniz sıvıları ve elektrolitleri yerine koymak veya yüksek performanslı atletizm sonrasında toparlanmayı desteklemek istiyorsanız IV Vitamin Terapisi vücudunuzun besin seviyelerini en uygun duruma getirmenize yardımcı olabilir.

Evde Vitamin Serum Hizmeti Uygulaması Ne Kadar Sürer? 

Çoğu vitamin serumun infüze edilmesi genellikle 30 ila 60 dakika sürer. 

Vitamin Serumların Etkileri Ne Kadar Sürer? 

IV vitamin serumlardan aldığınız etkiler, seçtiğiniz vitamin takviyesine ve sizin fiziksel sağlığınıza bağlıdır. Bununla birlikte, gözle görülür etkiler genellikle 2 ila 4 gün arasında sürebilir. Damar yoluyla vücudunuza verilen vitaminler 2 ila 3 haftaya kadar vücudunuzda kalabilir. 

Vitamin Serum Takviyelerini Ne Sıklıkta Almalısınız? 

Vitamin serumlarını ne sıklıkla almanız gerektiği, çoğunlukla tedaviden ne elde etmek istediğinize bağlıdır. Vitamine Therapy merkezi; uygulama öncesi gerekli testleri gerçekleştirir, böylece her bir vitamin terapiyi bireysel ihtiyaç ve gereksiniminize göre özelleştirir. 

En Yaygın IV Vitamin Serumları Nelerdir?

 • Myers Kokteyli IV – Bu kokteyl magnezyum, B vitaminleri ve C vitaminlerinden oluşur. Bağışıklık ve enerji seviyeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli tıbbi durumları tedavi ettiği iddia edilir. Daha fazla bilgi edin
 • Hidrasyon IV Terapi – IV hidrasyon terapisi, kusma, ishal veya akşamdan kalma durumlar nedeniyle sıvı kaybından kurtulanların yanı sıra performanslarını en üst düzeye çıkarmak isteyen sporculara da fayda sağlar. Daha fazla bilgi edin
 • NAD+ Yaşlanma Karşıtı IV Terapi – Bu, tüm insan hücrelerinde bulunan önemli bir enzim olan Nikotinamid adenin dinükleotidi (NAD+) içerir. Başlıca işlevi hasarlı hücreleri onarmak ve vücuttaki oksitlenmenin etkilerini tersine çevirmektir. Daha fazla bilgi edin
 •  Glutatyon IV Terapi – Sistein ve arginin gibi güçlü antioksidanlar içeren, sizi gripten ve diğer virüslerden korumaya yardımcı olan bağışıklık güçlendirici kokteyl. Daha fazla bilgi edin

IV Terapinin Maliyeti Ne Kadardır?

IV Terapi ücreti, yapılan uygulamaya bağlı olarak seans başına 3.000 TL -15.000 TL arasında değişmektedir. Ancak terapilerin çoğunluğu 5.000 TL-9.000 TL arasındadır.

Evde IV Vitamin Serum Uygulamaları Güvenli midir?

Günümüzde intravenöz sıvıların IV infüzyon yoluyla uygulanması yaygın ve genellikle güvenlidir, ancak olumsuz durumların yaşanması da söz konusu olabilir.

Herhangi bir hastalık yada alerji durumunuz varsa, herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için terapi uygulamalarından önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir.

Ayrıca cildinize girişimsel işlem uygulanması nedeniyle enfeksiyon riski vardır. Enfeksiyon riski düşük olmasına rağmen, yalnızca güvenli ve sağlıklı bir vitamin infüzyonu sağlayan kalifiye bir merkezden hizmet almak önemlidir.

Vitamine Therapy’ de her hasta, uygulama öncesi hekimlerimiz tarafından kapsamlı bir tıbbi değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Vitamine Therapy, ayrıca vücuttaki vitamin, mineral, amino asit ve diğer besin düzeylerini değerlendirmek ve kokteylleri buna göre özelleştirmek için kapsamlı bir teşhis testi de gerçekleştirebiliyor.

Evde Vitamin Terapi Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar

 • Belirli bir hastalık yada tıbbi durumunuz varsa IV Vitamin serumlarının sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için birinci basamak doktorunuzla konuşmanızdır.
 • IV vitamin serumu aldığınız doktorun sertifikalı olduğundan ve tüm sağlık durumlarınız ve endişeleriniz hakkında bilgi sahibi olduğundan emin olun.
 • Uygulama sağlayacak merkezin tıbbi geçmişinizi, ilaçlarınızı ve alerjilerinizi sorması ve sizi reddetmesi veya kabul etmesi gerekir.
 • Hiçbir zaman aceleci hissetmemelisiniz ve bir hemşire size yapılanları her zaman açıklamalıdır.
 • Şüpheye düştüğünüzde kimlik bilgilerini istemekten çekinmeyin. Hizmet alacağınız merkezi akıllıca seçin!

IV Vitamin Terapi ile ilgili başka sorularınız varsa lütfen 0850 308 7802 numaralı telefondan Vitamine Therapy’ i arayın.

IV Vitamin Serumlarının Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Doğru dozda ve doğru kombinasyonla kullanıldığında IV Vitamin serumların yan etkileri aslında oldukça nadirdir. Bazı vitamin ve minerallerin çok yüksek seviyeleri vücuda zararlı olabilir; bu nedenle hekimlerimiz, terapi programları boyunca her zaman hastaları izlemektedir. IV serumların uygulama yerinde bir miktar kızarıklık, yanma olabilir, ancak bu genellikle geçicidir ve çok nadiren bazı hastalar tedaviden sonra hafif bir ateş veya baş ağrısından şikayet ederler, ancak bu da genellikle geçicidir. Verilen tüm vitamin ve mineraller vücudun ihtiyaç duyduğu ve yediğimiz besinlerde bulunan besinlerdir. IV Vitamin Terapisi, vücuda ihtiyaç duyduğu besinleri vererek doğuştan gelen iyileştirme eylemini güçlendirerek çalışır.

Kaç Seans Vitamin Terapisi Uygulamasına İhtiyacım Olacak?

Bir defaya mahsus IV Vitamin Terapisi almak mümkün olmasına ve birçok kişi tek bir uygulamadan sonra çarpıcı bir iyileşme bildirmesine rağmen, biz kür şeklinde uygulamanın en iyi seçenek olduğuna inanıyoruz. Uygulamalar haftada bir veya iki kez şeklinde planlanabilir ve tedavi programı genellikle 3 veya 5 seanstan oluşur. Özel eğitimli IV uzmanlarımız, bir programa bağlı kalarak ilerlemenizi izlemekte ve gerekirse düzenlemeler yapabilir. IV Vitamin Tedavisinin faydaları hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 308 78 02 numaralı telefondan bizi arayabilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

Sohbete Başla
Merhaba 👋 Size nasıl yardımcı olabiliriz?