fbpx
Skip to content Skip to footer

23 Test

Mineral Metal Paketi (Gelişmiş)

MİNERAL METAL PAKETİ (GELİŞMİŞ)

Vücutta biriken ağır metaller hastalıkların habercisi olabilir!

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen çok sayıda ağır metal bulunmaktadır.  Ağır metaller vücuda hava, toprak ve sudan geçiş yapar. Yiyeceklerden, içme sularından, cilt üzerinden ve soluyarak ağır metale maruz kalırız. Özellikle endüstriyel üretim yapılan sektörlerde çalışan meslek gruplarındaki kişilerin vücutlarında yıllar içerişinde ağır metal birikimi nedeniyle ciddi sağlık sorunlarına gidebilen hastalıklar gelişebilir.

Ağır metaller vücut tarafından atılamaz ve bu nedenle vücutta birikir. Şikayetlerin artması, tedavilerin cevap vermemesi, sağlığın günden güne bozulması işte bu durum vücutta biriken ağır metaller kaynaklı olabilir.

Tüm bu maruziyetler vücutta vitamin ve mineral eksiklikleri de varsa daha fazla etkisini gösterir.

Gelişmiş ağır metal paneli içerisindeki testler doğru teşhis ve tedavi yöntemi için yol gösterici olacaktır.   

Ağır metal test sonuçlarına göre gerekli vitamin-mineral eksiklikleri, ağır metal tedavileri takviye ve serum olarak uygulanır.

 

Vücuttaki su dengesini sağlayan en önemli elektrolittir. Eksikliğinde sinir siteminde ciddi hastalıklara ve hücre fonksiyonlarında bozulmalar neden olabilir.

Kalp fonksiyonları, kan basıncı, DNA sentezi, enzimlerin işlevselliği, kasların kasılıp gevşemesi konusunda vücutta önemli görevleri olan bir elektrolit mineraldir. Eksikliğinde kas sinir sistemi hastalıkları görülebilir.

Kemik sağlığı için en önemli mineraldir. Eksikliğinde başta kemik zayıflığı, kas ve kemik ağrıları görülebilir. Ağır metaller vücuttaki kalsiyumu azaltır.

En önemli görevi kemiklerin gücünü korumak, kan basıncını düzenlemek ve kalp ritmini korumak olan magnezyumun eksikliğinde enerji düşüklükleri ve kronik vücut ağrıları görülebilir. Ağır metal birikmesi magnezyum seviyelerini düşürür.

Protein sentezi ve enerji üretiminde rol oynayan bakırın eksikliğinde kansızlık görülebilir. Ağır metaller arasında olan bakır demir ve çinko emilimini azaltabilir.

Bağışıklık sistemi ve sinir sistemi için çok önemli minerallerdendir. Eksikliğinde bağışıklık sistemi zayıflar. Çinko yüksekliğinde ağır metal artışı olur.

En önemli minerallerden olan demir, kırmızı kan hücrelerine akciğerden oksijen taşır. Eksikliğinde nefes darlığı, daha az oksijenlenme ve kansızlık görülebilir. Demir fazlalığı vücutta toksik etki yaratır.

Bağışıklık sisteminin düzgün çalışması için çok önemlidir. Eksikliğinde vücut ağır metalleri yok etmekte zorlanır.

Bor minerali vücutta az olarak bulunur. Yiyeceklerle ve su yoluyla alınır. Eksikliğinde kemik erimesi, böbreklerde taş ve zihinsel aktivitelerde azalma görülebilir. Bor fazlalığı toksik etkiye neden olur.

B12 vitamininde yer alan bir elementtir. Kobalt eksikliğinde tiroid veya kalp hastalıkları görülebilir.

Vücuttaki aminoasitlerin parçalanmasında görevlidir. Toksinlerin azaltılmasında etkilidir.

Vücuttaki enzimlerin çalışmasını, protein, karbonhidrat ve yağ metabolizmasını destekler. Manganez yüksekliği vücutta ağır metal birikmesi yapabilir.

Ağır metaller arasında olan alüminyum genellikle besinler, su ve mutfak gereçleri ile vücuda girer. Fazlalığı birçok nörolojik probleme ve oksidatif strese neden olur.

Hücrelerin sağlıklı çalışması için çok önemlidir. Çoğunlukta kemikte ve dişlerde bulunur. Eksikliği eklem ve kas ağrıları ile hastalıklara neden olabilir.

Bazı iş grubundaki işçilerde yüksek dozda antimom solumaya bağlı vücutta ağır metal birikebilir. Ciddi kalp ve akciğer hastalıklarına neden olabilir.

Karaciğer, böbrek ve solunum yolu hastalıklarına yol açan bir ağır metaldir.

Tehlikeli ağır metaller arasındadır. Kurşun yüksekliği sinir sistemi ve kemik dokularına zarar verebilir.

Vücuda soluma yoluyla alınan ağır metallerdendir. Kadmiyum fazlalığı solunum yollarında, sinir sisteminde, böbreklerde ve kemik dokularda hasar yapabilir.

Beyin fonksiyonları, böbrek ve karaciğer hasarına neden olabilen tehlikeli bir ağır metaldir. En çok amalgam diş dolguları ile vücuda alınır.

Ağır metal olan nikel başta alerjik hastalıklar olmak üzere DNA hasarına neden olabilir.

Tehlikeli bir elementtir. Solunum yolu ile vücuda alınır. Sinir hastalıkları, büyüme geriliği, göz rahatsızlıkları yapabilir.

Vücuda solunum yolu ile alınan vanadyum vücutta toksin artışına neden olur. Vücutta kanserojen etki gösterebilir. 

Soluma yoluyla vücuda alınan kalay toksin düzeylerini artırır. Hastalıkların gelişmesini sağlayabilir.

Contact Form

    Sohbete Başla
    Merhaba 👋 Size nasıl yardımcı olabiliriz?