fbpx
Skip to content Skip to footer

8 Test

Mineral Metal Paketi (Temel)

MİNERAL METAL PAKETİ (TEMEL)

Kronik hastalıkların nedeni vücutta ağır metal birikimine bağlı gelişen toksin zehirlenmeleri olabilir!

Vücutta ağır metal birikmesi birçok sağlık problemine zemin hazırlayabilir. Ağır metaller vücuda içme suyundan, besinlerden, solunum yoluyla veya deriden girebilir. Vücuttan karaciğer, böbrek veya bağırsaklar yoluyla atılamadığı için toksinler kana karışır ve ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Vücudunuzdaki ağır metaller nedeniyle iyileşemiyor olabilir misiniz?

Geçmeyen alerji, kronik yorgunluk, eklem ağrıları, kronik hastalıklar ve geçmeyen baş ağrısı gibi şikayetleriniz varsa ağır metal paneli ile sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Ağır metal paneli içerisinde yer alan testler, vücuttaki mineraller ve zararlı ağır metallerin değerlerini ölçmeye yarayan kan testleridir.  

 

Bağışıklık sisteminde yer alan hücrelerin aktifleşmesinde büyük rol üstlenir. Selenyum eksikliğinde vücut toksine neden olan maddeleri uzaklaştırmada zorlanır.

Vücut için hayati minerallerdendir. Bağışıklık sistemi başta olmak üzere sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Çinko eksikliğinde bağışıklık fonksiyonları geriler ve hastalıklar görülebilir. Çinko yüksekliği toksin artışına neden olur.

Demir emilimi, kan damarları, kemik sağlığı ve bağışıklık sistemini destekler. Vücutta bakır yüksekliği toksin birikmesine ve hastalıklara neden olur.

Vücut için önemli olan bazı enzimlerin çalışmasından sorumludur. Protein, karbonhidrat ve yağ metabolizmasının süreçlerini kontrol eder. Manganez yüksekliği ağır metal birikmesine neden olur.

Kurşun vücut için ciddi sağlık tehdidi oluşturan bir ağır metaldir. Kurşun yüksekliği sinir sistemi başta olmak üzere beyin ve vücuttaki birçok organa zarar verebilir.

Merkezi sinir siteminde karaciğer ve böbrekte hasara neden olabilen çok tehlikeli bir ağır metaldir. Amalgam diş dolguları vücuttaki cıva birikmesinin baş nedenlerindendir.

Vücuda besinler (özellikle pirinç, kümes hayvanları), solunum yolu veya içme sularından geçebilir. Akciğer, karaciğer ve böbreklerde hasara neden olan bir ağır metaldir.

Kadmiyum vücuda toz ve buharla solunum yoluyla alınır. Ağır metal olduğu için vücutta kadmiyum birikiminde solunum yollarında, böbreklerde ve kemiklerde hasar gelişebilir.

Contact Form

    Sohbete Başla
    Merhaba 👋 Size nasıl yardımcı olabiliriz?